vztahovo.sk  Podcast

Rodinný kRok: Rodinné šťastie na zeleno s Dankou Arvay a Katkou Lajčákovou z Outdoormamas.sk

April 21, 2021

Deti od útleho veku prejavujú záujem o prírodu. Podľa bulharskej psychologičky Svetlany Stojkovej deti prirodzene k prírode tiahnu. Toto spojenie sa však musí udržovať a ďalej rozvíjať.

Čo je to vzťah k prírode? Ako sa dá zamilovať do prírody? Ako k láske k prírode viesť naše deti? Ako motivovať deti k pobytu v prírode? To všetko sa dozviete v rozhovore s outdoor-mamami Dankou Arvay a Katkou Lajčákovou, ktoré sú autorkami aprílového okienka pre rodičov v rodinnom kalendári kRok.

kRok je 365 dňové rodinné dobrodružstvo, počas ktorého si rodiny hravo vybudujú návyky životnej spokojnosti. Jedným z nich je: byť čo najviac v prírode a čerpať z nej. Dokonca je aj vedecky preukázané, že pobyt v prírode zvyšuje hladiny hormónov šťastia a znižuje úroveň stresových hormónov.

Pozitívny vzťah detí k prírode má vplyv na to, ako sa k nej deti správajú, čo má priamy dosah na ochranu prírody a jej zdrojov. Ako naučiť deti ochrane prírody a ako s tým súvisí celkové nastavenie rodiny - aj to sú témy, ktoré s outdoor-mamami rozobrala psychologička Denisa Zlevská.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App