vztahovo.sk  Podcast

Rodinný kRok: O moci slov, ktoré formujú to, kým sa stanú naše deti s koučkou Klárou Giertlovou

May 9, 2021

Vo výchove sú dva nástroje, ktorými ovplyvňujeme naše deti – slovo a konanie. Ak sú oba v súlade, vysielame do priestoru pieseň, ktorá ladí a hladí. Ak nie sú, zneje disharmónia, ktorá reže v duši a spôsobuje chaos.

O tom, ako používať slová vo výchove tak, aby nás budovali a posúvali vpred, sa psychologička Denisa Zlevská rozpráva s koučkou, maminou i babkou – Klárou Giertlovou - autorkou májového okienka pre rodičov v rodinnom kalendári kRok.

Dozviete sa, čo je potrebuje spĺňať rodinná komunikácia na to, aby vzťahy budovala a nezraňovala.

Spoznáte, že dôležité nie sú len slová, ktoré hovoríme, ale oveľa rozhodujúcejšie sú ich významy - teda to, ako slovám rozumie ten, komu sú adresované.

Naučíte sa pravidlá efektívneho oceňovania i to, čo znamená byť v komunikácii plne prítomný i zvedavý na to, čo nám deti chcú povedať.

Predstavíme zaujímavé koučovacie nástroje, ktoré pomôžu rodičom pri výchove a uľahčia nájsť riešenia vo všakovakých situáciách rodinného života.

Verím, že slová, ktoré zaznejú budú pre vás - v tento májový - lásky čas - príjemným pohladením a dodajú vám chuť zlepšovať sa v majstrovstve slova.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App